Öğrenci Dizüstü Bilgisayarında Aranacak Özellikler Yorum Yap

Öğrenci Dizüstü Bilgisayarında Aranacak Özellikler

 

Bunu kendimiz kabul etmekten nefret ediyoruz ama okulun başlaması çok yakın. Alışverişe başlamaya hazır olmayabilirsiniz, ancak bunu yapıp aradan çekilmeniz daha iyi olur. Alışveriş telaşını yenersiniz, okul malzemelerinde ilk seçimi alırsınız ve özellikle dizüstü bilgisayarlar gibi daha pahalı ürünlerde harika fırsatlar bile elde edebilirsiniz.

 

Yaz sonu, öğrenci dizüstü bilgisayarları için alışveriş yapmak için en iyi zamanlardan biridir . Üreticiler, öğrencilerin yeni bilgisayarlara ihtiyacı olduğunu biliyorlar, bu yüzden onları daha çekici ve uygun fiyatlı hale getirmek için fiyatlarında indirim yapıyorlar. Birçoğu, paranızın karşılığını daha fazla alabilmeniz için farklı öğeleri bir araya getirecektir.

 

Öğrenci dizüstü bilgisayarınızda aramanız gereken en önemli özelliklerden bazılarının üzerinden geçelim .

 

Taşınabilirlik

Bir dizüstü bilgisayara sahip olmanın bütün amacı, onu sınıfa yanınızda götürebilmenizdir. Daha küçük, daha hafif bir bilgisayara sahip olmak için biraz daha fazla ödemeye kesinlikle değer. Velocity Micro’nun Vector 14 Dizüstü Bilgisayarı gibi 14 inçlik bir dizüstü bilgisayara bağlı kalmanızı öneririz . 4 pounddan daha hafiftir ve ultra ince bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda, kağıtları rahatça yazmak veya birden fazla sekmeye sahip olmak için yeterli ekran boyutu sunar.

 

Dayanıklılık

Dizüstü bilgisayarınızın okulda olması, dayanıklılığa ihtiyaç duyacağı anlamına gelir. Alüminyum, magnezyum alaşımı veya karbon fiber gibi malzemelerden yapılmış dizüstü bilgisayarları satın alın. Ayrıca, varsa, üreticinin hangi dayanıklılık iddialarında bulunduğunu kontrol edin. Üreticilerden bahsetmişken, tanıdıklarınıza bağlı kalmak en iyisidir. Örneğin Velocity Micro, optimum hava akışı, termal ve akustik özellikler için her sistemi elle oluşturur.

 

Özellikler

Dizüstü bilgisayarınız sizi 4 yıllık üniversitenin tamamından geçiremese de, birkaç yıl boyunca sizinle kalmasını umarsınız. Ve bununla ilgilenirseniz ve sahip olduğu özelliklere dikkat ederseniz, olacaktır.

 

Çözünürlük

Bütçeli dizüstü bilgisayarların çoğunda düşük çözünürlüklü ekranlar ve makale yazmayı veya araştırma yapmayı zorlaştırabilecek eski donanımlar bulunur. 1080p çözünürlük arayın (fotoğraf veya video öğrencisi değilseniz, daha yüksek bir çözünürlüğe ihtiyacınız olacaktır). Dokunmatik ekranlar için de endişelenmeyin. Kullanışlı olsalar da çok fazla güç tüketirler ve gerekli değildirler.

 

İşlemci

Bir Intel Core i5 veya i7 alın ve işlemcide 6000 (yani Core i5-6200U) olduğundan emin olun. Bu, 6. Nesil çipe sahip olacağınız anlamına gelir. Velocity Micro dan Raptor MX40 dizüstü bir 6 Nesil Intel Core i7 işlemciye sahip ve okul, oyun ve medya tüketimi için yeterince güçlü olduğunu.

 

Veri deposu

4 GB, kabul edilecek mutlak minimum RAM miktarıdır. 8GB idealdir ve 6GB de uygun olabilir. Bilgisayarınızda çok fazla araştırma yapacağınız ve aynı anda çok sayıda sekme açacağınız için, iyi miktarda RAM’e ihtiyacınız olacak.

 

Depolama Sürücüsü/Sabit Sürücü

Katı hal sürücüler (SSD’ler) idealdir çünkü hareketli parçaları yoktur ve tipik sabit sürücülerden 3-4 kat daha hızlı çalışırlar. Bu, daha hızlı çalışan uygulamalar, daha hızlı başlangıç ​​süreleri, daha hızlı görev değiştirme ve daha fazlası anlamına gelir. SSD’ler genellikle daha maliyetlidir ve daha az depolama alanı sunar, bu nedenle bilgisayarınızda çok sayıda fotoğraf veya video varsa, bunları harici bir sabit sürücüde depolamanız gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı