OPPO A55 İnceleme Yorum Yap

OPPO A55 İnceleme 

 

OPPO A55 İnceleme Akıllı telefon pazarında sürekli yeni ürünlerin piyasaya sunulmasıyla beraber, hali hazırda var olan ürünlerin de fiyatlarında dalgalanmalar gözlemleyebiliyoruz. Bu gibi durumlar, akıllı telefon satın alacak kullanıcıların kafasını karıştırırken; tam da bu noktada A55 modeliyle Oppo devreye giriyor. Ulaşılabilir fiyatıyla ve segmentindeki özellikleriyle öne çıkan cihaz, pazarı karıştırabilecek potansiyele sahip.Ülkemizde üretilen Oppo A55, günlük kullanıcının taleplerine cevap verebilmek üzere tasarlanmış

 

OPPO A55 İnceleme Günlük kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 5.000 mAh pil, 18 W hızlı şarj ve 50 MP ana kamera gibi detaylarıyla, rutin kullanımda ideal bir cihaz haline gelen Oppo A55’in bize kalırsa en önemli özelliklerinden biri de yerli üretim bir akıllı telefon olması. Birçok videoda tekrarladığımız gibi, belli başlı akıllı telefon modellerinin ülkemizde üretiliyor olması bizler için çok değerli. Özellikle ülkemizde üretilen cihazların A55 modeli gibi yüksek standartlara sahip olması da bir yandan Oppo’nun ülkemizde kalite konusuna da ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

 

Tasarım

 

Arka taraftaki kapak deseni, gradyan geçişlerle adeta bir gökkuşağını anımsatabiliyor. Bu sayede kalite algısını da fazlasıyla yukarı taşıyor. Üstüne üstlük kameraların çevresinde bulunan mavi halkalar, Oppo’nun be telefondaki detaylara ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Kamera

 

Oppo A55’in öne çıkan en önemli noktası kamera olabilir. 50 MP ana kamera, gayet verimli fotoğraflar çekebilirken; farklı renklere karşı farklı tepkiler veriyor gibi gözüküyor. Kırmızı ve yeşil tonlarını yakalamayı çok iyi başaran bu ana kamera, sarı tonları yakalamakta biraz isteksiz gözüküyor. Yine de bulunduğu segmenti göz önüne aldığımızda bu kameranın başarılı işler çıkardığını görmek mümkün.

 

Cihazın ön taraftaki kamerası da, 16 MP çözünürlüğe sahip fakat bize kalırsa ön kameranın performansı arka kamerayı bile gölgede bırakabilecek nitelikte. Özellikle selfie çekimlerine önem verenler, Oppo A55’i mutlaka değerlendirmeliler diye düşünüyoruz.

 

Performans

 

Performans tarafında MediaTek’in Helio G35 işlemcisiyle desteklenen cihaz, günlük kullanımda yeterli performansı göstermekte başarılı olsa da; oyun ağırlıklı bir kullanım sergileyecek olan kişilerin taleplerine cevap vermekte bir nebze zorlanabilir gibi. Eğer oyun oynamıyorsanız, günlük kullanımda G35’le birlikte Oppo A55’in üstüne düşen görevi yerine getirmekte başarılı olduğunu görebilirsiniz.

 

Ekran

 

Ekran tarafında Oppo, maalesef ki tercihini HD+ bir panelden yana kullanmış. Bize kalırsa 2022’ye girmeye çok yakın olduğumuz bu dönemde, dönemin standartları göz önüne alınarak 1080p yani FHD+ çözünürlükte bir panel tercih edilmeliydi. Ekranın boyutuysa 6.51 inç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı