oyun-bilgisayari-programlama-icin-iyi-mi

Oyun Bilgisayarı Programlama Için Iyi Mi? Yorum Yap

Oyun Bilgisayarı Programlama Için Iyi Mi?

Oyun bilgisayarı programlama için iyi mi? Son on yılda, bilgisayar teknolojisinde mükemmel bir ilerleme oldu , bu nedenle teknoloji meraklılarının çoğu artık bilgisayarın tek tek parçalarına odaklanıyor.

Bilgisayarın temel bileşenlerinin geliştirilmesi kesinlikle herkes için değerlidir ancak aynı zamanda programlama veya kodlama gibi mükemmel bir iş akışı için ideal spesifikasyonun tam olarak ne olduğunu bilmeyi de zorlaştırmıştır.

Bu nedenle çoğu insan artık oyun oynamak veya programlamak için oyun bilgisayarı kurulumları yaparken para harcıyor.

İçindekiler

Oyun bilgisayarı programlama için iyi mi? Ya da değil

Programlamanın PC için yoğun bir iş olmadığını biliyoruz, ancak yine de insanların tam özellikli bir oyun bilgisayarı seçmek istemelerinin bazı nedenleri var.

Oyun bilgisayarı programlama için iyi mi? Burada programlama için oyun bilgisayarları mı yoksa normal bir oyun bilgisayarı mı seçmeniz gerektiğini açıklayacağız.

Ayrıca, kendiniz için bir programlama PC yapısı seçmeden önce bilmeniz gereken bazı önemli noktalara göz atacağız. 

Oyun Bilgisayarları 2022 Programlama İçin İyi mi?

Daha önce tartıştığımız gibi, programlama kaynak yoğun bir süreç değil, sadece metin manipülasyonudur. Bu nedenle piyasada bulunan bilgisayarların çoğu, temel seviye programlama için fazlasıyla yeterli.

Bu, pahalı bir RGB geçirmez oyun bilgisayarı almak için çok para harcamanıza bile gerek olmadığı anlamına gelir.

Eğer bir öğrenciyseniz, bunu alakalı bulabilirsiniz, böylece bir miktar para biriktirebilir ve uygun fiyatlı bir sistem elde edebilirsiniz.

Python tabanlı bir programlama projesi üzerinde çalışıyorsanız, i3 işlemcili 5 yıllık bir dizüstü bilgisayar da yeterli olacaktır. En büyük ve en son modeli almanıza gerek yok.

Öte yandan, yarı zamanlı serbest işinizden iyi bir miktar para kazanıyorsanız, programlama için ucuz bir oyun bilgisayarı almak size iyi gelmiyor.

Bu durumda, düzenli olarak kullanmanız gerektiğinden mükemmel bir oyun bilgisayarı satın almalısınız. İdeal soğutma sunarken, her türlü programlama görevini iyi bir hızda yapmak için yeterli potansiyele ve güce sahip olacaklar.

Ayrıca, boş zamanınızda herhangi bir AAA başlığını test etmeyi planlıyorsanız, iyi düzeyde görseller sağlayacaktır. Özellikle bir GPU satın alacağınız zaman , bir oyun kurulumuna fazladan para harcamadığınızdan veya harcamadığınızdan emin olmanız gerekir, aksi takdirde her şey yolundadır.

Programlama-Bir-Oyun-bilgisayar-programlama-için-iyidir - TheGamingPCs

Programlama İçin Oyun Bilgisayarı Satın Alma Rehberi

Bazı insanlar, makul düzeyde bir programlama bilgisayarı oluşturmanın kolay olduğunu iddia edebilir. Ama aslında, gerçeklikten çok uzak. Bir karar vermeden önce tüketicilerin düşünmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

Bazıları altında verilmiştir.

Adından da anlaşılacağı gibi, özel bir oyun bilgisayarı , parçaları satın aldıktan sonra monte edilmesi gereken sistemdir, bu da her bir donanım parçası hakkında ayrı ayrı iyi bilgi sahibi olmanız gerektiği anlamına gelir. 

Özel yapım PC’ler kesinlikle paranızın bir kısmını kurtaracaktır, ancak yine de, genel uyumluluğu gibi bazı önemli şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Buna karşılık, önceden oluşturulmuş bir PC, doğrudan üreticiden gelen önceden oluşturulmuş sistemle birlikte gelen sistemdir, böylece onu kutudan çıkar çıkmaz kullanabilirsiniz.

Önceden oluşturulmuş bilgisayarlar daha fazla kolaylık sağlasa da, her zaman tavsiye edilmezler. Önceden oluşturulmuş sistemin en büyük dezavantajlarından biri, donanım seçimi açısından çok sınırlı olmalarıdır. RAM’ini istediğiniz zaman kesinlikle değiştirebilirsiniz, ancak genel yükseltilebilirliği önemli ölçüde azalacaktır. 

Konu özel yapım PC olduğunda da işler her zaman doğru değildir. Önceki birkaç yıla kadar, özel yapım PC’ler çok uygun fiyatlıydı ve çok uygun fiyatlara sahibiz, ancak şimdi kripto madenciliği nedeniyle GPU fiyatlarındaki artış nedeniyle işler farklılaştı. 

Böylece, PC bileşenlerinin yüksek fiyatları nedeniyle önceden oluşturulmuş olanları seçerek bir miktar tasarruf edebilirsiniz.

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı