oyun-bilgisayari-ve-macbook-pro-artilari-ve-eksileri

Oyun Bilgisayarı Ve Macbook Pro Artıları Ve Eksileri Yorum Yap

Oyun Bilgisayarı Ve Macbook Pro Artıları Ve Eksileri

 Oyun Bilgisayarı Ve Macbook Pro Artıları Ve Eksileri ;  Burada oyun bilgisayarı ile Macbook pro arasındaki farkı artıları ve eksileri ile tartışacağız. Bilgisayar dünyasında yeni olan kişiler, Mac’e karşı PC’yi ve hangi işletim sistemini seçmenin daha iyi olacağını veya hangisinin daha iyi olduğunu tam olarak bilemeyebilir.

Genellikle bir Mac, Apple’ın işletim sistemini kullanarak bir PC kullanımını temsil eder ve diğer tarafta bir PC, Microsoft’un Windows işletim sisteminin kullanımını tarif eder ve masaüstü bilgisayar olarak da bilinir. Pek çok insan zaten Windows veya Mac işletim sistemleri yerine PC satın alıyor.

Oyun PC’si ve Macbook Pro Arasındaki Fark Nedir?

Ancak bu işletim sistemlerinden dilediğinizi kendi tercihinize göre kurabilirsiniz. Ancak sonuçta, bir oyun PC’si veya Mac satın almaya karar verdiğinizde oyun PC’nizden ne elde etmek istediğinize bağlıdır.

MacBook vs Oyun Bilgisayarı

Apple hem dizüstü bilgisayarlar hem de masaüstü bilgisayarlar sunar ve her birinin artıları ve eksileri vardır. Mac’ler, MacBook’lar ve iMac’leri içeren üç genel Mac kategorisi vardır. Hepsi bir arada bilgisayar ve 21,5 inç ve 27 inç ekran çeşitleri boyutları mevcut olduğu için iMac klasik olarak kabul edilir.

Donanımla yükseltilmiş iMac Pro veya iMac satın aldığınızda bir retina ekranlı monitör alacaksınız ve her ikisi de Apple marka Magic klavye ve Magic Mouse ile birlikte geliyor.

Mac’ler, şirketin en yüksek performanslı bilgisayarı olan Mac Pro’lar veya Mac masaüstü bilgisayarın kompakt sürümleri olan Mac Mini’ler olarak adlandırılır.

En yüksek performanslı bilgisayar profesyoneller tarafından kullanılırken, Mac Mini düzenli kullanım için en iyi kompakt masaüstü seçeneklerinden biridir. MacBook muhtemelen en yeni Mac ailesidir.

MacBook, hem performans düzeyi MacBook Pro hem de hafif MacBook Air içeren Apple şirketi tarafından sunulan dizüstü bilgisayardır.

oyun-pc-vs-MacBook-Pro-TheGamingPC'ler

Mac Satın Alma Avantajları – MacBook Pro vs Oyun Bilgisayarı

 1. Yaklaşılabilirlik ve kullanıcı dostu olma, Mac’in olumlu özelliklerinden bazılarıdır. Mac OS, Windows’a kıyasla daha sezgisel olma eğilimindedir.
 2. Mac’ler estetik olarak tasarlandıkları için estetik olarak çekicidir. PC’ye kıyasla Mac’e sanatsal bir görünüm veriyorlar.
 3. Mac’ler çoğu zaman harika görünümlü yerleşik “Retina” ekranlarla gelir ve bu da onları grafik tasarımcılar, sanatçılar ve bilgisayarın görsel öğelerini sıklıkla kullanan kişiler için daha iyi bir seçenek haline getirir.
 4. Mac, iPad’ler, iPhone’lar ve sistemleriyle kusursuz entegrasyona sahiptir ve bu da onu herhangi bir Apple aygıtına sahip olan herkes için çocuk oyuncağı yapar.

Mac’in Eksileri

 • Windows, dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerinden biriyken, Mac bilgisayarlar için yalnızca birkaç yazılım bulacaksınız.
 • Apple, cihazlarını çok geniş bir fiyat aralığında sunuyor ve hemen hemen her bütçede Mac cihazını kolayca bulabilirsiniz, ancak masaüstü bilgisayarları, PC donanımından daha pahalı olacak.

Satın Alınabilecek En İyi Mac Bilgisayar

MacBook Air, en iyi Mac bilgisayar olarak en iyi seçimlerimizden biridir. Uzun ömürlü bir pil ile hafiftir ve size mükemmel bir performans, kullanım kolaylığı ve uygun fiyat dengesi sunar.

Mac-Sistem-oyun-pc-vs-MacBook-Pro-TheGamingPC'ler

En İyi PC Bilgisayarları – Macbook Pro vs Özel PC

PC’ler, Mac’lerden daha geniş masaüstü bilgisayar kategorilerinden biri olarak kabul edilir ve Mac’lerden daha yaygın olarak kullanılırlar. PC’ler, Windows işletim sistemine sahip herhangi bir bilgisayar olarak adlandırılırken, Windows dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biridir.

Çok sayıda bilgisayar olduğu için, piyasada çok sayıda model ve marka bulunduğundan en iyi bilgisayarları kategorize etmek ve seçmek biraz zor. Bununla birlikte, PC’ler hala Mac’lere göre bazı kesin avantajlar sağlar. Bazı kullanıcılar, genel olarak kullanılan Apple cihazlarına kıyasla PC’leri daha iyi bir seçim olarak görecektir.

Windows-10-PC-oyun-pc-vs-MacBook-Pro-TheGamingPC'ler

PC Satın Alma Avantajları

 • PC’ler daha fazla yapılandırma ve donanım seçeneği sunar, bu da PC’lerin Mac’lere kıyasla daha değiştirilebilir olduğu anlamına gelir.
 • PC daha uygun fiyatlıdır ve PC kullanmanın en büyük avantajlarından biri olan makul fiyatlarla gelir ve aynı zamanda çok sayıda ürün olduğu için geniş bir fiyat yelpazesi sunar.
 • PC’lere kıyasla, Mac’ler daha iyi donanım ve yapılandırma seçenekleri sundukları için doğal olarak daha fazla değiştirilebilir. PC’ler, Mac’lere kıyasla daha iyi donanım ve grafik kartları sağladıkları için oyuncular için daha iyi bir seçenek olacaktır.
 • Windows işletim sistemi, Mac işletim sisteminden daha yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu da Mac’e göre en uyumlu yazılımı bulmanızı kolaylaştırabilir. Bunun dışında yazılım navigasyonu, yazılım geliştirme ve dahili sistemlerin ihtiyaçları ile birlikte oldukça kolaydır.

PC almanın eksileri

 • PC, Mac’e kıyasla daha uygun fiyatlı olduğu için yeniden satış değerine sahip değildir.
 • Mac’ler oyun bilgisayarlarından daha kullanıcı dostudur, bu da Windows’u bilmeyenler için daha fazla alışacakları anlamına gelir.

Satın Alınabilecek En İyi PC Bilgisayar – Yeni MacBook Pro vs PC

Piyasada Mac’lere kıyasla satın alabileceğiniz çok sayıda bilgisayar bulabilirsiniz, ancak biz en iyi bilgisayarı seçerdik ve bu şık HP Envy x360 Dönüştürülebilir Dizüstü Bilgisayardır.

Çok sayıda donanım seçeneği sunar ve ayrıca bir Intel Core işlemci içerir. En iyi masaüstü bilgisayarları arayanlar bunu başka herhangi bir yerde bulabilirler, ancak modern çağda dizüstü bilgisayar taşınabilirliğini yenmek oldukça zordur.

Oyun-bilgisayar-oyun-bilgisayar-vs-MacBook-Pro-TheGamingPC'ler

Mac mi yoksa PC mi satın almalısınız?

Bir Mac satın almak, hem hevesli tasarımcılar hem de ortalama kullanıcılar için alıcının ekstra para harcayabileceği kadar iyi bir seçim olacaktır.

Çok cihazlı bir ekosisteme ve kullanıcı dostu bir işletim sistemine sahip bir iMac, Mac Mini veya bir MacBook satın almak size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Ayrıca, Apple’ın diğer cihazları arasında sorunsuz senkronizasyon sunar.

Kaynak koduyla çalışmak istiyorsanız veya bir bütçe seçeneği arıyorsanız, bir PC en iyi seçenek olacaktır. PC’ler, bir bilgisayarın işlevselliğini ve depolamasını yönetmek ve değiştirmek için tam özgürlüğe sahip Windows işletim sistemine sahip çok sayıda ürünle birçok ev ve ofis için ses olma eğilimindedir.

Bulut bilişimi maksimum düzeyde kullanmak ve sadece internette var olmak isteyenler, Chrome işletim sistemini içeren Lenovo Chromebook Duet gibi Mac ve Windows’a kıyasla başka seçenekler de düşünmelidir.

PC vs Mac işletim sistemi tartışmasında, her iki seçenekte de yanlış gidemeyeceğinizi anlamak oldukça önemlidir. Ancak elinizdeki bilgilerle ideal işletim sistemini ve bilgisayarı seçebilirsiniz. Bu nedenle, satın aldığınız bilgisayarı paranızı harcamak için nasıl kullanmayı planlayacağınızı fark etmeniz çok yararlı olacaktır.

Güvenlik – Oyun PC’si ve Macbook Pro

Mac’lerde yalnızca birkaç güvenlik açığı vardır, bu da virüslerden yalnızca birkaç kez etkilenmelerinin nedenidir. Ayrıca, yeni bir güncelleme geldiğinde anında bildirim gönderdiği için Mac OS’yi hacklemek kolay değil. Bu şekilde, Mac’ler her türlü bilgisayar korsanlığı girişimine karşı güvende kalır.

Bilgisayarların saldırıya uğrama olasılığı yüksektir, bu nedenle bilgisayar kullanıcılarının bilgisayar güvenliğini sağlamak için bazı etkili yazılımları çalıştırması gerekir. Virüslerin çoğu sadece PC için yaratılmıştır, bu da bu konuda çok dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir.

Fiyat – Oyun PC’si ve Macbook Pro

Mac’ler, oyun bilgisayarlarından daha yüksek bir fiyat etiketi ile gelir. Mac’ler, PC’lerin yenemeyeceği bazı yüksek kaliteli bileşenlere sahiptir. Ayrıca, PC’lerden daha iyi inşa edilmişlerdir. Ayrıca seçkin sınıftaki insanların çoğunun Mac satın aldığını da doğrulayacaksınız.

PC’ler Mac’ler kadar pahalı değildir, bu yüzden çoğu insan uygun fiyatlı bir oyun bilgisayarı almayı tercih eder. PC bileşenlerinin özelleştirilmesi ile geldikleri için uygun fiyatlara sahiptirler. Oyun bilgisayarlarının aksesuarları da çok pahalı değildir ve bu da oyun bilgisayarını çoğu insan için en iyi seçim haline getirir.

Sürücüler – Oyun Bilgisayarı ve Macbook Pro

Apple, Mac hakkında bilmeniz gereken önemli şeylerden biri olan Mac’in tek üreticisidir. Bu yüzden tek sürücü seti ile karşımıza çıkıyor. Ancak önceden oluşturulmuş birkaç oyun bilgisayarı üreticisi vardır ve bunlar ayrıca çeşitli sürücüler gerektiren birçok değiştirilebilir öğeyle birlikte gelir.

Windows’ta tak ve çalıştır aygıtları da bulacaksınız, bu da sürücüleri yüklemeniz gerekmediği anlamına gelir. Sürücüyle ilgili bir sorun varsa Windows sorun giderme kılavuzunu kolayca bulabilirsiniz.

Oyun – Oyun Bilgisayarı ve Macbook Pro

Mac’ler için oyun yaratan bazı şirketler var ama Mac’ler PC’ler kadar başarılı olmadı. Bu, bilgisayarların çok daha iyi bir oyun deneyimi sunduğu anlamına gelir.

Windows, hisse piyasasının neredeyse %90’ını ele geçirdi. Bu nedenle geliştiriciler daha çok PC oyunları oluşturmaya odaklanır. PC’ler kolayca özelleştirilebilir , bu da bilgisayarda oyun oynama şansını artırır .

Onarım Maliyetleri – Oyun Bilgisayarı ve Macbook Pro

Apple, Mac’leri kompakt olduğu kadar çok şık üretmeyi de garanti ediyor. Apple’ın bakış açısında yanlış bir şey olmamasına rağmen, Mac’leri tamir etmekten bahsettiğimizde, birden fazla bileşeni değiştirmeniz gerektiğinden oldukça zorlaşıyor.

PC ile farklı bir durum var çünkü PC’nin herhangi bir bileşenine yan panelini çıkararak kolayca erişebilirsiniz.

Mac’in bileşenleri çok pahalıdır, bu da bilmeniz gereken en önemli şeylerden biridir. Ayrıca oyun bilgisayarının tamir maliyeti de çok fazla değil.

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı