oyun-icin-normal-bir-pc-kullanabilir-misiniz

Oyun Için Normal Bir PC Kullanabilir Misiniz? Yorum Yap

Oyun Için Normal Bir PC Kullanabilir Misiniz?

Oyun için normal bir pc kullanabilir misiniz? Şu anda oyun eskisi gibi değil. Geçtiğimiz birkaç yılda, standart ve normal PC’lerde oynaması kolay olan Max Payne ve GTA Vice City gibi oyunları çalıştırmak sessizdi .

Ancak PC oyunları zamanla ortaya çıktı ve şu anda AAA oyunlarını çalıştırmak için güçlü donanım ve teknik özellikler gerektiriyor. Ancak, normal bir PC’de oyun oynamak hala mümkündür. 

Oyun için Normal bir PC kullanabilir misiniz, kullanamaz mısınız?

Oyun oynamak için normal bir PC kullanabilir misiniz? Evet, normal bir bilgisayarda oyun oynamak mümkün ama mükemmel seviyede görseller ve yüksek kare hızları elde edemezsiniz. Bunun nedeni, normal masaüstü bilgisayarların zayıf işlemciler ve entegre grafiklerle donatılmasıdır.

Bu tür daha düşük özellikli bir PC, PUBG LIte gibi bazı giriş seviyesi oyunları oynamak için yeterli olacaktır, ancak Esports ve AAA oyunları oynamak istiyorsanız sisteminizi yükseltmeniz gerekir.

Oyun bilgisayarı mı yoksa normal bilgisayar mı daha iyi?

Oyun sistemleri, normal PC’ye kıyasla çok fazla veriyi tek seferde yönetme yeteneği ile çok daha fazla donanım gücü sunar. Bir sistemin performansını etkileyen bileşenler arasında CPU işlemci, GPU grafik kartı ve anakart bulunur.

Oyun için Normal bir PC kullanabilir misiniz? Bilgisayarınızda NVIDIA GeForce RTX 2080 gibi bazı güçlü bileşenler varsa, yalnızca grafikleri hızlı bir şekilde görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda her türlü oyunu mümkün olan en yüksek ayarlarda oynamanıza izin verir. Sisteminiz grafikleri zayıf veya grafik kartı olmadan hızlı bir şekilde görüntüleyemeyecektir. Ayrıca takılmaya, gecikmelere ve düşük FPS’ye neden olur.

Normal bir bilgisayar oyun oynamak için kullanılabilir mi? Yeni bir sistem, bileşenlerinden herhangi birinin değiştirilmesini veya değiştirilmesini gerektirmeden önce birkaç yıl sürer. Oyun bilgisayarlarını sadece yüksek performanslarından dolayı tercih eden çok sayıda insan var. 

Normal bir bilgisayarda oyun oynayabilir misiniz Oyun sistemleri, normal bilgisayar parçalarına kıyasla daha güçlü bileşenlere sahip oldukları için daha fazla güç tüketir.  Normal bir bilgisayarda oyun oynayabilir misin? Ancak Altın veya Platin sertifikalı bir güç kaynağı seçerek oyun bilgisayarının enerji tüketimini kolayca optimize edebilir veya azaltabilirsiniz.

Oyun bilgisayarlarının diğer bileşenleri dışında daha iyi PC kasaları ile geliyor. Bu tür bir kasa, ses yalıtım malzemesinin yanı sıra ek depolama, cam yan paneller, fanlar ve önceden monte edilmiş filtreler için yeterli alana sahiptir. Bir oyun bilgisayarını normal bir bilgisayar gibi kullanabilir misiniz ?

Bir oyun bilgisayarını normal bir bilgisayar gibi kullanabilir misin? Normal PC kasalarında ses yalıtım malzemesi veya önceden yüklenmiş filtreler bulunmazken, tasarımı daha az çekicidir ve ek depolama alanı yoktur. Sonuçta bir oyun bilgisayarı, oyun oynamak ve daha zorlu görevleri gerçekleştirmek için normal PC’ye kıyasla çok daha iyidir.

normal-ve-oyun-bilgisayar-Oyun-TheGamingPC'ler-için-Normal-PC-kullanabilir misiniz

Oyun İçin Ne Tür Bir Sisteme İhtiyacınız Var Normal bir PC mi yoksa oyun PC’si mi?

Oyun oynamak için ne tür bir bilgisayara ihtiyacım olduğu konusunda kafanız karıştıysa, her şey oynamak istediğiniz programlara ve oyunlara bağlıdır. normal bir masaüstünde bilgisayar oyunları oynayabilir misin? Donanım gerektiren oyunları oynamak ve trend olan videolar gibi görevleri gerçekleştirmek için her zaman daha güçlü bileşenlere ihtiyacınız vardır ve bu tür görevlerin tümü en yeni oyun sistemlerini gerektirir.

Normal bir masaüstünde bilgisayar oyunları oynayabilir misin? Normal bir bilgisayar, standart bir bilgisayar tarafından kolaylıkla halledilebilen ofis programları gibi minimum gereksinimlerle basit görevleri kolaylıkla halledebilir. Ancak, video oluşturma veya zorlu oyunlar oynama gibi tamamlamanız gereken daha zorlu görevleriniz varsa, eski sisteminizi yükseltmeniz gerekir.

Bir sistemi satın almadan veya yükseltmeden önce sisteminizle tam olarak ne yapmak istediğinizi bilmelisiniz. Bunlar, göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalardır:

  1. Video işleme veya akış gibi oyunlar oynamaktan başka bir şey yapmak istiyor musunuz?
  2. Sistemde oynamak istediğiniz oyunlar.
  3. Her tür oyunu en yüksek grafik ayarlarında kolayca çalıştırabilen, geleceğe hazır bir sisteme mi ihtiyacınız var?

Yeni bir oyun bilgisayarı satın almak istiyorsanız, kendiniz için bir oyun sistemi mi yoksa önceden oluşturulmuş bir oyun sistemi mi almak istediğinizi seçmelisiniz. Oyun oynamak için normal bir masaüstü kullanabilir misiniz? Parça aramak ve oyun PC’niz için bunları oluşturmak için yeterli zamanınız yoksa, önceden oluşturulmuş bir oyun PC’niz olmasını tavsiye ederiz. 

Ayrıca, bu tür eksiksiz oyun kurulumunu satan şirketler 1 ila 2 yıl garanti sunacak ve bu da herhangi bir sorun olması durumunda sizi güvence altına alacağı anlamına geliyor.

Dilediğiniz parçaları seçip sistemi tamamen kişiselleştirmenize imkan verdiği için Kendin Yap seçeneği ile paranızın karşılığında maksimum performans elde edebilirsiniz.

Oyun-ve-normal-bilgisayar-Oyun-TheGaming-PC'ler-için-Normal-PC-kullanabilir misiniz

Normal Bilgisayarlar Neden AAA Oyunlarını Yapamaz?

Normal PC’lerin AAA oyunlarıyla başa çıkmak için zayıf olmasının nedeni, AAA oyunlarıyla başa çıkmak için yeterli güce sahip olmayan düşük bütçeli bileşenlere sahip olmalarıdır. Bunun yerine, yalnızca fotoğraf düzenleme ve MS Office gibi bazı basit ve kolay ofis görevlerini gerçekleştirmek için kullanılabilirler.

Modern AAA oyunları daha fazla kaynağa ihtiyaç duyarken, normal bir sistem oyunları sorunsuz oynamak için yeterli kaynağa sahip değildir. Oyun oynamak için normal bir bilgisayar kullanabilir misiniz? Bu nedenle normal bir PC, Resident Evil, Warzone, Village ve Call of Duty gibi daha zorlu oyunları çalıştıramaz.

Bir oyun ne kadar çok kaynak gerektiriyorsa, oyun gereksinimleri de o kadar yüksek olur. Bir oyun tarafından kullanılan en önemli kaynaklar CPU, GPU ve RAM’dir. Counter-Strike, GTA ve Minecraft gibi daha az talepkar oyunların çalışması için giriş düzeyinde bir CPU ve grafik kartı gerekir. 

AAA-Oyunlar-Oyun için-Normal-PC-kullanabilir misiniz-Oyun-TheGamingPC'ler-için-Normal-Bir-PC-kullanabilir misiniz

Oyun Bilgisayarı Normal Bir Bilgisayardan Daha İyi Bir Seçim mi?

Oyun için Normal bir PC kullanabilir misiniz? Oyun bilgisayarları bazı üst düzey özelliklere sahiptir. Bir oyun bilgisayarı için RAM, GPU ve CPU en önemli ve belirleyici faktörlerdir.

Bir oyun sisteminin ana parçası, işlemcisi veya CPU’sudur. Modern CPU’lar, en zorlu oyunları oynamak için birden fazla iş parçacığı ve çekirdeğe sahiptir. Oyun işlemcileri ayrıca daha yüksek kare hızlarının yanı sıra hızlı tek çekirdek performansıyla birlikte gelir.

Çoğunlukla önceden oluşturulmuş veya özel olarak oluşturulmuş oyun bilgisayarları, AMD veya NVIDIA’nın grafik kartlarını içerir. GPU, bir oyun bilgisayarını normal bir bilgisayardan daha güçlü yapan bileşendir. En güçlü oyun işlemcileri, çözünürlüğü herhangi bir gecikme olmadan 4K’ya kadar artırmanıza olanak tanır.

Ayrıca, bir oyun bilgisayarı, normal bir bilgisayara kıyasla yükseltmek için daha fazla alana sahiptir. Bir oyun bilgisayarı, bilgisayar oyunları donanım açısından yoğun hale geldikçe, zamanla size en yeni donanımı kurma konusunda tam bir özgürlük sunar. Genellikle, bir oyun PC’sinde tam bir ATX veya Mid-Tower PC kasası bulunur; bu, bu tür PC kasalarının oyun donanımını toplu olarak kurmak için yeterli alana sahip olduğu anlamına gelir.

Bir Oyun Bilgisayarı ile Normal Bir Bilgisayar Arasında Seçim Yapmak VEYA Normal Bir Bilgisayarda Oyun Oynayabilir Misiniz?

Şu anda, özel olarak oluşturulmuş ve önceden oluşturulmuş olarak düşünebileceğiniz iki tür oyun bilgisayarı vardır. Oyun donanımı uyumluluğu hakkında fazla bilginiz yoksa önceden oluşturulmuş bir oyun bilgisayarı almaya değer. Bu sayede, ihtiyaçlarınıza göre bileşenleri araştırarak çok zaman kazanabilirsiniz.

Ayrıca, önceden oluşturulmuş oyun bilgisayarları 1 ila 2 yıl garantilidir. Bu, herhangi bir sorununuz varsa hemen talep edebileceğiniz anlamına gelir. GPU, CPU veya RAM gibi oyun bilgisayarı bileşenleri hakkında yeterli bilgiye sahipseniz, oyun bilgisayarınızı oluşturmanız önerilir . 

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı