oyun-icin-normal-bir-pc-kullanabilir-misiniz

Oyun Laptopu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Yorum Yap

Oyun Laptopu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Herkese merhaba arkadaşlar sitemize hoş geldiniz başlıktan da anladığınız gibi Oyun Laptopu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? konusu hakkında konuşacağız. Bilgisayar fiyatlarının arttığı günümüz de nasıl bir bilgisayar seçeceğiz nasıl özellikler taşımalı bunları konuşup sizlere aktaracağım. Şimdi sizlerin de vaktini çok fazla almadan yazıya geçebiliriz.

Bizim seçmemiz gereken laptop bir oyun laptopu olmalı arkadaşlar. Sizler normal bir laptop alıp oyun laptopu performansı beklemeyin. İşlemci bizim ana unsurumuz. Tercih etmemiz gereken minimum oyun işlemcisi gtx 1650 olmalıdır. Eğer yüksek sistem gereksinimi gerektiren oyunlarda 90 üzeri fps istiyorum diyorsanız gerçekten iyi paralar vermelisiniz. İşlemci en üst düzey olsa bile asıl fiyatı belirleyen şey ekran kartıdır arkadaşlar. Biz oyun oynayacağımız için bunlara çok dikkat edeceğiz.

Bir diğer husus ise ekran büyüklüğüdür. Eğer rahat rahat oyun oynamak istiyorsanız fhd bir ekran tercih etmelisiniz. Bunların yanı sıra ekran büyüklüğü olarak da 17′ bir ekran tercih edebilirsiniz. Bu yüzden satın almadan önce ekran büyüklüğüne dikkat etmeliyiz bir kere seçim yapma hakkımız var ekran konusunda dikkat etmeliyiz. Ekran deyince bir diğer ekran özelliği ise hzdir. Hz olarak 120 hz tercih etmemiz çok iyi olur.

Sizlerin de bildiği gibi laptoplar sonradan eklenti kabul eden cihazlar değil bu yüzden ilk alırken yüksek sistemler tercih edip kendimizi zorlamak bizim için avantaj olacaktır. Bir diğer özelliklerimiz arasında bulunması gereken şeylerden biri de ssd olacaktır. 512 gb bir ssd almak çok iyi olacaktır. Oyunlarınızı ssdye kaydedip daha hızlı bir oyun performansı verecektir. Bir de laptopların ısınma sorunu var hangisini alırsak  daha az ısınır diye aklınızda sorular oluşabilir. Eğer yüksek performans alıp yüksek fps istiyorsanız fişe takılı oynayıp soğutucu kullanmalısınız. Bir diğer konu ise laptoplar hızlı eskiyip eski performansını hızlı kaybeden cihazlar olduğu için evde kullanacaksak masa üstü gibi fiş de kullanmak sizin için daha iyi olacaktır. Bir diğer sitemiz olan e ticaret ve dijital pazarlama içindigimasa sizleri de bekliyoruz. İyi günler diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı