Oyuncu-Laptop'u-Seçerken-Nelere-Dikkat-Etmeli-?

Oyuncu Laptop’u Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? Yorum Yap

Oyuncu Laptop’u Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Herkese merhaba arkadaşlar bugün sizlere Oyuncu Laptop’u Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? konumuz ile karşı karşıyayız. Bugün sizlere bilgisayar seçerken nelere dikkat etmeliyiz bu konu hakkında yardımcı olacağız. Tercih yaparken hangi özelliklere sahip bilgisayarları tercih etmeliyiz nasıl tasarımda bilgisayarlar tercih etmeliyiz bunları kararlaştıracağız.

Oyun oynamamızı sağlayacak ana unsurlardan başta gelen işlemci ve ekran kartı en önemli donanımlar olduğu için en başta bunlara bakacağız ve bu özeliklerin fiyatına göre en iyi olanını seçmeye çalışacağız. Biliyorsunuz ki intel ve amd gibi markaların çok iyi işlemcileri bulunuyor. Şuan en iyi işlemciler arasında Ryzen 5 ve İntel core i7 serisinde gerçekten iyi bir oyun performansı veren işlemciler bulunuyor siz bütçenize göre değiştirebilirsiniz tabiki. Dediğim gibi bir diğer unsur ekran kartı. Peki en iyi ekran kartları hangileri? Gtx serisinde bulunan gtx 1650 gibi işlemcilerin bulunduğu seçenekleri inceleyebilirsiniz. Eğer daha da iyi olsun diyorsanız Rtx serisine göz atabilirsiniz.

Bunların yanı sıra bir diğer unsurumuz ise bellek yani ram. Bir bilgisayarda bence en az 8 gb ram olmalı eğer siz daha rahat ve uzun ömürlü bir laptop istiyorsanız 16 gb ram daha iyi olacaktır. Depolama konusunda ise ssd ve hdd çok geniş olmalı özellikle ssd önerisi yapacak olsam ilk tercihim kesinlikle 512 gb olurdu. Alacağınız bilgisayarın fanlarına ve tasarımına da çok dikkat etmeniz gerekiyor. Artık eskiye nazaran daha hafif ve şık bilgisayarlar bulunuyor tercihimiz bu şekilde olmalı kesinlikle.

Örneğin Hp omen serisinden bir oyun bilgisayarının tasarımını inceleyecek olursak; klavyede şık rgb harf ve rakamlar bulunuyor ve bağlantı yerleri çok dekoratif şekilde üretilmiş ve dışardan bakınca gerçekten güzel gözüküyor. Bir diğer konu ise ses performansı almadan önce daha bilindik marka hoparlörü olan bilgisayarları tercih etmenizi öneririm. Eğer oyun bilgisayarı alacaksanız önerebileceğim bir kaç marka arasında monster, asus, hp, dell gibi bilgisayarların oyuncu bilgisayarlarını öneririm. Gerçekten ayrıntılı öneri yaptığım diğer yazıları ziyaret etmenizi şiddetle öneriyorum. Bir diğer sitemiz olan dijital pazarlama ve e ticaret öğrenmek için ise digiması ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı