pcoip-teradici-is-istasyonuyla-upcoip-teradici-is-istasyonuyla-uzaktan-nasil-calisilirzaktan-nasil-calisilir

PCoIP Teradici İş İstasyonuyla Uzaktan Nasıl Çalışılır Yorum Yap

PCoIP Teradici İş İstasyonuyla Uzaktan Nasıl Çalışılır

PCoIP Teradici İş İstasyonuyla Uzaktan Nasıl Çalışılır PCoIP protokolü, Teradici’nin çığır açan uzaktan bilgi işlem teknolojisidir. PCoIP, IP üzerinden PC anlamına gelir ve bu yaklaşım birçok şeyi mümkün kılmıştır. Bu öncü protokol, büyük ölçüde statik olan ofis uygulamaları için değil, ağır 3B uygulamalar için yapılmıştır. Bu makale, PCoIP’nin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve en önemlisi, kullanıcıya buna göre nasıl fayda sağlayabileceğini daha derinlemesine inceliyor.

Peki, PCoIP nedir ve nasıl çalışır?

PCoIP, kullanıcıların iş istasyonlarına herhangi bir yerden uzaktan bağlanmalarını ve kullanmalarını sağlayan bir teknolojidir. Tipik olarak, PCoIP’nin çalışması için gereken iki bileşen vardır, bir Ana Bilgisayar İşlemcisi ve bir Sıfır İstemci.

Ana işlemci, iş istasyonunuzun içine oturan ve video çıkışı gibi tüm çıkış verilerini sıkıştırma ve bu verileri ağ üzerinden sıfır istemciye gönderme görevine sahip bir adaptör kartıdır. Ana bilgisayar işlemcisi ayrıca sıfır istemciden kullanıcı girdisi alma görevine sahiptir. Ana işlemciye sahip iş istasyonu, güç ve ağ erişimi olan herhangi bir yere yerleştirilebilir.

Sıfır istemci, ağa ve çevre birimlerinize (klavye, fare, monitör, hoparlör vb.) bağlanan küçük bir kutudur. Ana işlemciden gönderilen herhangi bir veriyi açma ve gerçek zamanlı olarak size gösterme görevi vardır. Ayrıca, kullanıcı girdinizi alır, sıkıştırır ve iş istasyonuyla etkileşim kurabilmeniz için ana bilgisayar işlemcinize geri gönderir.

Tüm bunlar çok hızlı bir şekilde gerçekleşir ve ağ kaynaklarının yalnızca küçük bir bölümünü tüketerek diğer ağ kullanıcılarını çok fazla etkilemeden mümkün olan en iyi performansı elde etmenizi sağlar.

PCoIP Şeması

Teradici PCoIP protokolü, iki uç nokta arasında güvenli bir bağlantı sağlamak için şifrelemeyi kullanabilir ve size başka hiç kimsenin verilerinizi ele geçiremeyeceği konusunda gönül rahatlığı sağlar. Teradici, hem LAN (Yerel Alan Ağı) hem de WAN (Geniş Alan Ağı) bağlantıları üzerinde çalışarak büyük miktarda özgürlük sağlar.

PCoIP iş istasyonu teknolojisi, esas olarak küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ’ler) hedef alır ve tasarım, mimari ve mühendislik gibi pek çok farklı alan için idealdir. Uzaktan esneklikten hiçbir şekilde ödün verilmez ve verimlilik sağlanır. Peki bu teknolojinin kullanıcıya faydaları nelerdir?

PCoIP size nasıl fayda sağlar?

Her yerden üstün erişim

Bu teknoloji, nerede olursanız olun iş istasyonunuza erişebilmenizi sağlamıştır. İş yerinde, evde veya seyahat ederken bilgileriniz sadece birkaç tık uzağınızdadır ve bu, erişimde esneklik söz konusu olduğunda oyunun kurallarını değiştiren nihai şeydir. Bu anlık çözüm, sorunsuz bir iş akışı sağlar, böylece hareket halindeyken tüm görevlerinizi, genellikle uzaktan çalışmayla ilişkili darboğazlar olmadan istediğiniz gibi yerine getirebilirsiniz.

Yüksek kaliteli son kullanıcı deneyimi

Herhangi bir yerden grafik göndermek hiç bu kadar iyi olmamıştı; PCoIP iş istasyonunun kullandığı yüksek kalite sayesinde. Blade sunucular ve üst düzey kuleler, nihai son kullanıcı deneyimi için kalitenin birinci sınıf olmasını sağlayan bir iş istasyonuna dönüştürülecek. Daha açık olmak gerekirse, grafiklerle çalışanlar, görüntülerin eşit derecede üstün bir çözünürlükle saniyede 60 kare hızında oluşturulmasını bekleyebilir. Basit bir ifadeyle, görüntülerin ekrana işlenmesini beklemeniz gerekmez. Ayrıca, kalite benzersizdir ve bu uzak teknolojinin garanti ettiği şey budur.

Tescilli içeriği korumak için ultra yüksek güvenlik

Güvenlik, herhangi bir iş istasyonu için çok önemlidir ve özel bilgilere sahip olduğunuzda daha da fazlası. Bu bağlamda, tüm hassas verileriniz için tam güvenlik sağlayacak bir çözüm istiyorsunuz. Neyse ki PCoIP teknolojisi, en son algoritmaları kullanarak veri aktarımını şifreleyebilir. Bu gelişmiş güvenlik yaklaşımı, hükümetler tarafından kullanılana benzer. Bunun ışığında, her türlü gizli bilgi etkin bir şekilde korunur ve bu bağlamda bilgileriniz de aynı haklardan yararlanır.

Ekipler için gelişmiş işbirliği

Bu Teradici iş istasyonu teknolojisi, ekiplerin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayarak tek bir iş istasyonunun birden çok kullanıcı arasında paylaşılmasına olanak tanır. Birden fazla kullanıcının birçok uzak konumdan erişmesi gereken tek, ultra güçlü bir iş istasyonu varsa, bu PCoIP sayesinde mümkündür.

Teradici PCoIP’yi çalıştırmak için gereken küçük bant genişliği sayesinde, birden fazla kullanıcı, diğer kullanıcıların performansına müdahale etmeden uzak iş istasyonlarına bağlanabilir.

Sonuç, ekipler evlerinin, ofislerinin konforunda veya farklı ülkelerden işbirliği yapıyor. Bu gelişmiş ekip çalışması, artan üretkenlik yoluyla, kârlara ve daha fazla verimliliğe dönüşerek şirketler için bir avantajdır.

Kolay kurulum

PCoIP iş istasyonunu kurma süreci çok kolaydır. Uzak iş istasyonu kartı sisteme takılır ve grafik kartına bağlanır. Sonuç olarak, pikseller, ses ve USB ağınız üzerinden sorunsuz bir şekilde akış gerçekleştirebilir. Sıfır istemci ve ana bilgisayar işlemcisinde yerleşik olarak bulunan otomatik algılama sayesinde PCoIP’yi yerel bir ağda kurmak çok kolaydır. PCoIP’yi internet üzerinden kurmak, Teradici tarafından sağlanan faydalı kılavuzların yardımıyla aynı derecede kolaydır.

Uygun maliyetli

Teradici’nin PCoIP iş istasyonu teknolojisi de oldukça uygun maliyetlidir. Bu kesinlikle uygun maliyetli bir yatırım getirisi arayan şirketler için bir avantajdır. Çözüm bu uzak iş istasyonu olduğu için birçok KOBİ’nin ayrıntılı veri merkezleri hakkında düşünmesi gerekmeyecek. Bu öncü ürün birçok şeyi mümkün kıldı ve kullanıcılar getirdiği esneklikten etkilendi. Gördüğünüz gibi, bu teknoloji en azını söylemek için paha biçilmezdir. Teradici Remote iş istasyonları hakkında daha fazla bilgi veya rehberlik için lütfen sales@wksmail.com veya (+44) 0800 180 4801 aracılığıyla İş İstasyonu Uzmanları satış ekibiyle konuşmaktan çekinmeyin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı