PC’ye Karşı Konsol Oyunu Yorum Yap

PC’ye Karşı Konsol Oyunu

PC ve Konsol Türleri

Oyun bilgisayarları ve konsollar eşit şekilde oluşturulmamıştır. Farklı oyun bilgisayarları türleri ve farklı marka ve model konsollar vardır. Farklı bilgisayar ve konsol türlerini yaymak, bu tartışmaya başlamak için ideal bir yerdir.

PC’ler – Masaüstü Bilgisayarlar Vs. dizüstü bilgisayarlar

PC’ler ve konsollar arasındaki farkları incelemeden önce, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar arasındaki savaşı ele almak zorunludur. Neyse ki, bu nispeten kolay bir tanesidir.

 

Bir oyun bilgisayarı denilince çoğu kişinin aklına LED ışıklar ve muhteşem bir soğutma sistemi ile donatılmış güçlü bir donanım gelir.

Ancak, oyun dizüstü bilgisayarları da var. PC’ye Karşı Konsol OyunOyun dizüstü bilgisayarları, her zaman evden uzakta olan, seyahat etmeyi seven veya bir yerde çok uzun süre kalmayan oyuncular için idealdir. Yoldayken size övgüye değer bir oyun deneyimi sağlamak için yeterli işlemci gücüne ve grafiklere sahiptirler.

 

Ancak, bir oyun masaüstü bilgisayarı deneyim ve performans açısından her zaman daha iyi bir seçimdir. Dizüstü bilgisayarlar genellikle yetersizdir ve daha küçük kasalar göz önüne alındığında serin kalması daha zordur.

 

Bazı oyuncular, yükü bölmek ve performansı artırmak için genellikle harici grafiklere yönelir. Harici bir grafik kartı satın almanın getirdiği önemli fiyat etiketine rağmen, dizüstü bilgisayarın bant genişliği sınırlamaları, harici grafik kartıyla bile dizüstü bilgisayarınızın aynı GPU’ya sahip bir masaüstü kadar hızlı olmayacağı anlamına gelir.

 

Ayrıca, harici bir GPU’ya sahip olmak, oyun dizüstü bilgisayarınızın ana güçlü yönlerinden biri olan taşınabilirliğini ortadan kaldırabilir.

 

Nasıl bakarsanız bakın, oyun masaüstü bir oyun dizüstü bilgisayarından çok daha iyi bir yatırımdır. Daha iyi performans ve paranızın karşılığını verir.

 

Ancak evden uzakta çok zaman geçiriyorsanız ve oyunlarınızı yanınızda götürmek istiyorsanız, bir oyun dizüstü bilgisayarı da kullanışlı olabilir.

Konsollar

Oyun bilgisayarları gibi konsollar da farklı markalarda ve farklı özelliklerde gelir, dolayısıyla performans ve oyun deneyimleri değişir.

 

PC ve Konsollar – Kontrolörler

 

Konsol oyun sektörünün önde gelen oyuncuları Sony, Nintendo ve Microsoft’tur. Her markanın konsolu farklıdır.

 

Sony’nin PlayStation’ı var, Microsoft’un Xbox’ı var ve Nintendo’dan Switch var.

 

Gruptan PlayStation ve Xbox en güçlüleri ve çoğu PC için de mevcut olan geniş bir oyun yelpazesine sahiptir. Öte yandan Nintendo, başka hiçbir yerde bulamayacağınız yeniliklere ve birinci taraf oyunlara odaklanıyor.

 

Nintendo’nun Switch’ini oyun bilgisayarlarıyla karşılaştırmak kolay olmasa da, diğer ikisini PC’lerle karşılaştırmak çok daha kolay.

 

 

 

Oyun Bilgisayarları Vs. Oyun konsolu

Oyun bilgisayarları ve oyun konsolları söz konusu olduğunda, kesin bir kazanan yoktur. En iyi yaklaşım, tercihlerinize bağlı olarak ideal seçimi yapmanıza yardımcı olmak için oyuncular için kritik olan farklı kategorileri karşılaştırmaktır.

 

Fiyat

konsollar

Konsollar, çoğu oyun bilgisayarından daha uygun fiyatlı ve kullanışlı oldukları için oyun oynamayı yaygın hale getirmek için kredi alır.

 

En gelişmiş konsolların maliyeti, genellikle çevre birimleri olmayan bir bütçe oyun bilgisayarı ile aynı fiyat civarındadır.

 

Konsollar başlamak için en uygun olanlardır ve ayrıca uzun vadede daha uygun maliyetlidirler. Uygun bakım ve bakım ile konsol, yaklaşık yedi yıl boyunca size kolayca hizmet edecektir. Bu süre zarfında, donanımın eski olması konusunda endişelenmenize gerek yok. Platform için yayınlanan tüm oyunları oynayabilirsiniz.

 

Oyun Bilgisayarları

Oyun bilgisayarları, oyun konsolları gibi standart donanım platformları değildir. Farklı bileşenler kullanarak oyun bilgisayarınızı özelleştirebilirsiniz. Bu aynı zamanda fiyatların da çılgınca değiştiği anlamına gelir. Bir oyun bilgisayarının fiyatını değerlendirmenin en iyi yolu, performans kategorisine dayanmaktadır. Oyun bilgisayarları beş ana performans kategorisine ayrılır:

 

Giriş seviyesi – Giriş seviyesi oyun bilgisayarları basit ve düşük maliyetlidir. Oyun oynamak için en uygun olanlar değiller ve çoğu zaman daha yeni ve daha zorlu oyunları çalıştırmak için mücadele ediyorlar. Ancak, yavaş başlamak isteyen veya kısıtlı bir bütçeye sahip olan yeni oyuncular için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır.

 

Fiyatlandırma

Hem oyun bilgisayarlarında hem de konsolda bir ekrana ihtiyacınız olacak. İyi bir tane seni birkaç kilo geri alacak. Oyun PC’niz için bir ekran satın almak daha kolaydır ve çok daha ucuzdur. Konsollar için en çok tercih edilen seçenek TV’dir ve özellikle en son TV görüntüleme teknolojisini kullanacaksanız bunlar maliyetli olabilir. Ancak, konsolunuz için bir monitör de kullanabilirsiniz.

 

Oyun fiyatlandırması

Donanımınızı kurduktan sonra, gerçek oyunlara ihtiyacınız olacak. Fiziksel ve dijital oyunlar var. Fiziksel oyunlar açısından konsollar PC’ler eşittir. Ancak, PC oyunlarında, fiziksel bir oyun satın alma şansınız daha düşüktür.PC ile Konsol oyununa karşı – hangi oyunları alabilirsiniz?

 

PC’ler en çok dijital oyunlar için uygundur ve bu kategoriyi hemen hemen kazanırlar. İnanılmaz satışları ve indirimleriyle tanınan Steam, GOG ve Storefronts gibi platformlarla dijital oyun en düşük fiyatlarla geliyor.

 

Konsollar, çevrimiçi pazaryerlerinde daha kısıtlıdır. Çoğu durumda, fiziksel ve dijital oyunlar neredeyse aynı fiyatlara satılmaktadır. PC’ler bu turda.

 

Üyelik fiyatlandırması

Üyelik fiyatlandırması, oyun bütçenizi artırabilir veya azaltabilir. Bilgisayarlar, çevrimiçi oynamak için neredeyse hiçbir şey şarj etmez. PC’ler için kolay bir kazanç.

 

Konsollar için üyelik fiyatı markaya göre değişiklik göstermektedir. Nintendo en uygun fiyatlı, Xbox ve PlayStation ise daha fahiş. Son ikisinde, darbeyi yumuşatan aylık oyunlar ve indirimler var, ancak bu, PC oyuncularının Steam gibi platformlarda keyif aldığı satış ve indirimlere yaklaşmıyor.

 

Oyunlar

Oyunlar, herhangi bir oyun platformunun önemli bir yönüdür. Hem PC oyunları hem de konsol platformları için başka bir rekabet merkezi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı