autodesk-inventor-icin-onerilen-bilgisayar-is-istasyonu

Rhino 3D için Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu Yorum Yap

Rhino 3D için Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu

Rhino 3D için Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu: Rhino, Mimari Mühendislik ve İnşaat (AEC) sektöründe sıklıkla kullanılan, saygın bir 3D modelleme, işleme ve animasyon yazılım uygulamasıdır. 2B ve 3B geometrik eğrileri matematiksel olarak hesaplamak için düzgün olmayan rasyonel temel eğriler veya NURBS olarak bilinen bir işlemi kullanır.

Rhino ayrıca, yazılımın son derece özelleştirilebilir olduğu anlamına gelen açık kaynaklı platformuyla daha geniş bir geliştirici topluluğunu kucaklar. Kullanıcılara sunulan geniş bir 3. taraf eklenti koleksiyonu ile. Rhino, genellikle son kullanıcıların iş akışına ve gereksinimlerine ideal olarak uyan araçlar ve özelliklerle uyarlanır.

Rhino gibi profesyonel bir uygulamadan tam olarak yararlanmak için, görev için tasarlanmış profesyonel bir İş İstasyonuna ihtiyacınız var. İş İstasyonu Uzmanları Rhino İş İstasyonları, iş akışınızı hızlandırmak için ideal olarak yapılandırılmış ve optimize edilmiş en son teknolojileri kullanır.

İhtiyaçlarınıza göre oluşturulmuş özel bir teklif için çevrimiçi bir teklif isteyin veya bugün +44 (0) 800 180 4081 numaralı telefondan veya sales@wksmail.com e-posta adresinden uzman satış ekibimizle iletişime geçin.

3D Modelleme İçin Yüksek Frekanslı İşlemci

Rhino, işlemcide yalnızca birkaç çekirdeğe sahip olsa bile yüksek frekansta çalışan bir işlemciden yararlanır. 3D Modelleme görevleri yalnızca çok az sayıda çekirdek ve iş parçacığı kullanır ve bu nedenle mümkün olduğunca yüksek bir saat hızına sahip bir işlemci seçmek en iyi sonuçları sağlayacaktır.

İş İstasyonu Uzmanları  AMD Ryzen  ve  Intel Core  serisinden iş istasyonları, 5GHz bölgesinde saat hızları sağlar. Bu yüksek saat hızları, onları öncelikli olarak 3D modelleme iş akışlarına sahip Rhino kullanıcıları için şiddetle tavsiye edilen seçenekler haline getiriyor.

Dahil edilen Rhino Render’ı veya mevcut birçok CPU tabanlı işleme eklentisinden birini kullanırsanız. Daha fazla işlemci çekirdeği ve iş parçacığı içeren bir İş İstasyonu platformu seçmenin avantajlarından yararlanacaksınız. İşleme gerçekleştiren kullanıcılar için AMD Ryzen Threadripper  ve  Intel Core X-Serisi İş İstasyonlarımızı öneriyoruz   . Bu işlemciler, işleme sürelerinizi düşük tutmak için ekstra çekirdekler ve iş parçacıkları sunarken, 3B modelleme görevleri için çok saygın saat hızlarını korur.

OpenGL 4.1 için Grafik Kartı Desteği

Rhino ile kullanıma uygun çok çeşitli grafik kartları vardır. Yazılım geliştiricileri, OpenGL 4.1 için minimum gereksinimleri listeler ve 4GB Video RAM önerir. En yeni nesil grafik kartlarının neredeyse tamamı bu gereksinimleri karşılar ve aşar.

Deneyimlerimize göre,   en az 4 GB VRAM’li profesyonel bir NVIDIA Quadro grafik kartı öneriyoruz. NVIDIA Quadro kartları, tüketici odaklı NVIDIA GeForce  muadillerinden biraz daha güvenilirdir  . Yıllardır NVIDIA Quadro kullanan birçok Rhino müşterimiz oldu ve sonuçlardan memnunlar.

Öte yandan, bütçeniz kısıtlıysa, NVIDIA GeForce serisinin sizin için uygun olmaması için hiçbir neden yoktur. Her iki NVIDIA grafik kartı çeşidi ve AMD alternatifleri Rhino ile tamamen uyumludur.

Chaos Group’un V-Ray Next gibi bir eklenti ile GPU oluşturmayı planlayanlar için  . Üst düzey bir NVIDIA grafik kartı seçmenizi öneririz. Olağanüstü performans için birden fazla kart yapılandırmalısınız. GPU oluşturma çok iyi ölçeklenir; bu nedenle, 2. bir grafik kartı ekleyerek GPU oluşturma performansınızı neredeyse iki katına çıkaracaksınız.

Geri Arama İsteği
Danışmanlık İste

Sistem belleği

Rhino’dan belirtilen sistem belleği için minimum gereksinim 8 GB’dir. Tecrübelerimize göre bu, modern bir profesyonel İş İstasyonu için çok düşük. Nispeten büyük projeler üzerinde çalışan veya diğer uygulamalarla çoklu görev yapan bir Rhino kullanıcısı yakında 8GB RAM’i dolduracak ve sistem performansı önemli ölçüde düşecektir.

Tüm Rhino müşterilerimize minimum 16GB-32GB RAM önerdik. Sistem belleği miktarını en az 16 GB’a çıkararak, bu, bir bellek darboğazıyla karşılaşma endişesi olmadan sisteminizin mümkün olduğunca verimli çalışmasını sağlamak için gereken boşluk payına sahip olmanızı sağlar.

Depolama Sürücüsü Yapılandırması

Rhino için bir sonraki İş İstasyonunuzu Katı Hal Sürücüsü ile yapılandırmanızı önemle tavsiye ederiz. SSD’ler, geleneksel Sabit Disk Sürücülerinden önemli ölçüde daha hızlıdır. Daha yüksek sürücü hızları, sisteminizi çok daha duyarlı hale getirecek, Windows’ta önyükleme yaparken çok daha hızlı olacak ve uygulamaları/proje dosyalarını yüklemek çok kolay olacak.

Bugün iki tür Katı Hal Sürücüsü mevcuttur. SATA tabanlı ve PCIe NVMe sürücüler. Her ikisi de Rhino ile kullanım için uygundur, ancak nihai performans için NVMe tabanlı bir SSD seçmelisiniz. Bütçe sizin için daha önemliyse, SATA SSD’ler en uygunu olacaktır.

Ayrıca ikincil bir geleneksel Sabit Disk Sürücüsü kurmak isteyebilirsiniz. HDD’ler, SSD’lerden çok daha yavaştır, ancak çok daha düşük fiyatlarla önemli depolama kapasiteleri sunarlar. Mevcut projelerinizde maksimum performansı korumanızı sağlamak için uzun süreli depolamak istediğiniz dosyalar için ikincil HDD’yi ayırmanızı öneririz.

Rhino Mobil İş İstasyonları

Hareket halindeki bir Rhino kullanıcısıysanız, ihtiyaçlarınıza uygun çok çeşitli profesyonel Mobil İş İstasyonlarımız var. AEC profesyonelleri hareket halinde çalışmaya yabancı değiller, ancak gereken bilgi işlem gücünü elde etmek zor olabilir.

İş İstasyonu Uzmanları Mobil İş İstasyonları ihtiyacınız olan çözümlerdir. En yeni NVIDIA Quadro ve NVIDIA GeForce grafik kartlarını, yüksek frekanslı Intel Core i9 işlemcileri ve 64GB+ sistem RAM’ini destekler. Artık İş İstasyonunuzu her yere yanınızda götürebilirsiniz.

Digimas.net 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı