Samsung Galaxy Book2 Serisi İnceleme Yorum Yap

İçindekiler

Samsung Galaxy Book2 Serisi İnceleme

 

Samsung’un muhteşem Galaxy Book serisi 2022’de yenileniyor.

Samsung Galaxy Book2 Serisi İnceleme geçen yıl hoş bir sürpriz oldu ve ilk bakışta Galaxy Book2 serisi, Galaxy Book2, Book2 Business, Book2 Pro ve Book2 Pro 360 ile kaldığı yerden devam edecek gibi görünüyor.

Geçen yılki Galaxy Book Pro 360 Editörün Seçimi ödülünü kazandı ve en iyi 15 inç dizüstü bilgisayarlar arasında yerini aldı . Samsung’un geçen yılki modellerde yaşadığımız ve Galaxy Book2 serisini 2022’de çeşitli kategorilerdeki en iyi dizüstü bilgisayarlar arasında tartışmaya sokabilecek birkaç kelime bilgisini düzeltip çözemeyeceğini görmek için heyecanlıyız.

  • 2022’nin en iyi dizüstü bilgisayarları
  • Samsung Galaxy S22 incelemesi: Mükemmele yakın bir cepte taşınabilir amiral gemisi
  • Şubat 2022’deki en iyi dizüstü bilgisayar fırsatları

Samsung Galaxy Book2 Pro 360

Serinin en üstünden başlayarak, Galaxy Book2 Pro 360, bir Intel 12. Nesil Core i7 işlemci, Intel Iris Xe grafik kartı, 32 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 1 TB’a kadar SSD ekler. İster 13,3 inç ister 15,6 inç ekranı tercih edin, yine de bir FHD (1920 x 1080) Süper AMOLED dokunmatik ekrana sahip olursunuz. 

13,3 inçlik model sadece 0,45 inç kalınlığında ve 2,3 pound ağırlığında. Daha büyük ekranı seçmek, 0,47 inç ve 3,1 pound’a kadar olanları çarpıyor. Her ikisinin de “ince ve hafif dizüstü bilgisayar” sözlüğündeki girdiler olabileceğini söylemek yeterli ve bunların 2’si 1 arada olduğunu hatırladığınızda, hepsi daha da şaşırtıcı. Bu konuda S Pen, not almak veya daha sanatsal uğraşlar için kutuya geliyor, ancak Galaxy S22 Ultra’nın aksine, onu saklamak için hala yerleşik bir silo yok. Menteşe gücü, Samsung’un bugüne kadarki 2’si 1 arada modellerinin en büyük dezavantajıdır, bu nedenle incelememizde buna çok dikkat edeceğiz.

Samsung, Galaxy Book2 Pro 360’ın 21 saate kadar pil ömrü sunacağını öne sürüyor; Söylemeye gerek yok, önceki modelin zaten sağlam olan pil ömründen yaklaşık 8 saatlik bir artış olacağından, incelememiz için bunu test edeceğiz. Bir şarjı yakmanız ne kadar uzun sürerse sürsün, standart olan 65W USB-C adaptörüyle şarjı dolduracaksınız.

Güvenli bir çekirdek ve güç anahtarına yerleşik bir parmak izi sensörü ile güvenlik, Samsung için bir öncelik olmaya devam ediyor. Hala Windows Hello veya diğer yüz tanıma desteği yok. Bağlantı noktaları çeşitli değildir, ancak bir Thunderbolt 4 bağlantı noktası, bir çift USB Type-C bağlantı noktası, birleşik bir kulaklık/mikrofon jakı ve bir microSD yuvası ile oldukça bol miktarda bulunur. Wi-Fi 6E desteği, kablosuz bağlantı konusunda geleceğe sağlam bir şekilde sahip olmanızı sağlar.

İki model arasında birkaç önemli fark daha var. 13,3 inç modelde iki adet 4W hoparlör bulunurken, daha büyük Book2 Pro 360 bir çift 5W hoparlörden yararlanır. Her ikisi de Sound by AKG ve Dolby Atmos desteğine sahiptir. Her iki model de ada tarzı arkadan aydınlatmalı klavyeye sahiptir, ancak 15.6 sürümü ayrıca 3 sıralı Sayısal tuş takımına sahiptir.

 

Samsung Galaxy Book2 Pro

Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, Galaxy Book2 Pro 360’ı ve onunla birlikte 2’si 1 arada form faktörü ve dokunmatik ekranı düşürür. Geleneksel bir kapaklı dizüstü bilgisayar isteyenler için, bu 360 menteşeyi atlayarak birçok avantaj elde edersiniz.

En belirgin olanı, kalınlık ve ağırlıktaki bir düşüş, 13,3 inçlik model sadece 1,9 pound ve 0,44 inç kalınlığında geliyor. 15,6 inç Book2 Pro, 2,44 pound (3,1 pound’a karşı) ve 0,46 inç kalınlığında daha da fazla ağırlığı tıraş eder. O kadar esnek olmayabilir, ancak sürekli hareket halindeyseniz bu ağırlık tasarrufuyla tartışmak zor. 

Ekranlar, boyutundan bağımsız olarak AMOLED FHD (1920 x 1080)’dir. Dahili olarak, her biri Intel 12. Nesil Core i7 işlemciler, 32 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 1 TB NVMe SSD ile benzer seçenekler sunar. Grafikler, farklı seçenekler elde edebileceğiniz tek alandır; Daha küçük Galaxy Book2, Intel Iris Xe grafikleriyle sınırlıdır, 15,6 inç ise Intel’in yeni bağımsız Arc grafiklerine yükseltilebilir. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı