sketchup-icin-onerilen-bilgisayar-is-istasyonu

SketchUp İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu Yorum Yap

SketchUp İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu

SketchUp İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu SketchUp, Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat iş akışları için yaygın olarak kullanılan bir 3B tasarım ve modelleme uygulamasıdır. Sketchup, son derece yetenekli ve güçlü özelliklerle doluyken, sezgisel arayüzü ve kullanım kolaylığıyla da tanınır.

SketchUp, AEC profesyonelleri için basit ama oldukça yetenekli bir platform sağlar. Diğer 3. taraf uygulamalar için destekle, SketchUp tasarımlarınızın fotogerçekçi işlemelerini, sanal tasarım turlarını ve sanal gerçeklik deneyimlerini oluşturabilirsiniz.

SketchUp’ın kullanımı nispeten kolay olsa da, uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için yine de doğru donanıma sahip olmanız gerekir. İş İstasyonu Uzmanlarından Uyarlanmış SketchUp İş İstasyonları, SketchUp projelerinizi optimize eder ve bu güçlü 3D tasarım yazılımından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Gereksinimleriniz hakkında doğrudan bir uzmanla konuşmak istiyorsanız, çevrimiçi bir fiyat teklifi isteyin veya bugün +44 (0) 800 180 4081 numaralı telefondan veya sales@wksmail.com e-posta adresinden uzman satış ekibimizle iletişime geçin.

Yüksek Hızlı İşlemciler SketchUp 3D Modellemeyi Hızlandırıyor

3B modelleme, çok sayıda çekirdek ve iş parçacığının performansı artırmayacağı anlamına gelen, frekansa bağlı bir işlemdir. Daha az çekirdeğe ve iş parçacığına sahip ancak daha yüksek saat hızlarına sahip bir işlemci en iyi performans gösteren seçenektir.

Tek gereksiniminiz 3D modellemeyse,  AMD Ryzen  ve  Intel Core  işlemci serileri sizin için en iyi İş İstasyonu platformlarıdır. Sisteminizi ve uygulamanızı mümkün olduğunca duyarlı tutan endüstri lideri çekirdek frekansları sunarlar.

CPU Oluşturma Çekirdek/İş Parçacığı Gerektirir

 Fotogerçekçi görüntüler oluşturmak için V-Ray Next gibi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmayı planlıyorsanız,  performansı en üst düzeye çıkarmak için daha fazla çekirdeğe ve iş parçacığına sahip bir işlemci seçmek çok önemlidir. CPU oluşturma, SketchUp içindeki 3B modellemenin aksine birçok işlemi aynı anda çalıştırabilir.

AMD Ryzen Threadripper  ve  Intel Core X serisi işlemcilere dayalı iş istasyonları,   yüksek çekirdek frekanslarını korurken harika bir çekirdek ve iş parçacığı dengesi sunar. Bu çok yönlü işlemciler, oluşturma sürelerinizi hızlandırmak için büyük çekirdek sayılarına sahipken güçlü SketchUp 3D modelleme performansını korumanızı sağlar.

GPU Oluşturma Sürelerini Hızlandırma

SketchUp modellerinizi V-Ray Next  veya  Octane Render gibi uygulamalarda oluşturmak için GPU’ların sağladığı olağanüstü performanstan yararlanmak istiyorsanız  . Ardından, maksimum performans için birçok GPU’yu destekleyen bir işlemci seçmek şarttır.

GPU işleme genellikle son derece iyi ölçeklenir, bu nedenle sisteminize ikinci bir grafik kartı takmak GPU oluşturma performansınızı neredeyse iki katına çıkarır. CPU işlemeye benzer şekilde GPU işleme, birden fazla çekirdekten yararlanır ve modern GPU’lar tarafından sağlanan binlerce çekirdek sayesinde, artık gerçek zamanlıya yakın fotogerçekçi işlemeler mümkündür.

Geri Arama İsteği
Danışmanlık İste

OpenGL 3.1 için Grafik Kartı Desteği

SketchUp, Grafik Kartı tarafından performansta yalnızca küçük bir artış elde eder. Bu nedenle SketchUp’ta 3D modelleme için yalnızca düşük kaliteli bir NVIDIA GeForce grafik kartının  gerekli olmasını öneririz . Başka uygulamalar kullanıyorsanız; ancak, bu programlara da uygun bir grafik kartı seçtiğinizden emin olmanız önemlidir.

 GPU oluşturmayı planlıyorsanız, performansı hızlandırmak için daha üst düzey bir NVIDIA GeForce grafik kartı seçmeyi düşünmelisiniz . Paranızın karşılığını daha da iyi almak için, birden çok alt uç GPU, paranızın karşılığını daha iyi alabilir ancak yükseltme yolunuzu sınırlayabilir. İhtiyaçlarınız için mükemmel GPU yapılandırmasını keşfetmek için lütfen bugün uzman danışmanlık ekibimizle görüşün.

Sistem belleği

Trimble, SketchUp için 8 GB bellek önerir; ancak deneyimlerimize göre bu, modern bir İş İstasyonu için çok düşük. SketchUp modelinizin yanı sıra yalnızca birkaç ekstra uygulama açmak, mevcut tüm belleği hızla kullanacak ve sisteminizin performansına önemli ölçüde zarar verecektir.

SketchUp için en az 16 GB bellek öneriyoruz ve 32 GB ideal bir miktar olacaktır. Sisteminizi en az 16 GB bellekle yapılandırmak, büyük SketchUp modellerini ve diğer uygulamaları aynı anda bellek darboğazlarıyla karşılaşmadan çalıştırmaya yetecek kadar belleğe sahip olmanızı sağlar.

Depolama Yapılandırması

SketchUp kullanıcılarına iki sürücülü bir yapılandırma öneriyoruz. Birincil önyükleme sürücünüz ve uygulamalarınız için bir Katı Hal Sürücüsü (SSD) yapılandırmak, sisteminizin yanıt vermesini ve yükleme sürelerinin minimum olmasını sağlar. SSD, geleneksel Sabit Disk Sürücüsünden (HDD) önemli ölçüde daha hızlıdır ve sonuç olarak tüm yeni İş İstasyonları için önerimizdir. Şu anda piyasada NVMe ve SATA olmak üzere iki ana SSD türü bulunmaktadır. Her ikisi de SketchUp kullanıcıları için uygundur; ancak, NVMe en iyi performansı hafif bir prim karşılığında sunacaktır.

Ayrıca, dosyaların uzun süreli toplu olarak depolanması için ikincil bir geleneksel Sabit Disk Sürücüsü kurmanızı öneririz. Bir SSD’den önemli ölçüde daha yavaş olmalarına rağmen, GB başına çok daha düşük bir fiyata çok daha büyük depolama kapasiteleri sunarlar.

Mobil SketchUp İş İstasyonları

SketchUp İş İstasyonunuzu hareket halindeyken yanınızda taşımak istiyorsanız,  İş İstasyonu Uzmanları NVIDIA GeForce Mobil İş İstasyonları serisi  tam size göre.

Hızlı depolama için yüksek frekanslı işlemciler, 16GB-32GB bellek, yüksek performanslı mobil grafikler ve Katı Hal Sürücüleri ile yapılandırılabilir.

Mobil İş İstasyonu çözümlerimiz, SketchUp projelerinizde çalışırken bir AEC profesyonelinin ihtiyaç duyabileceği tüm performansa sahiptir.

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı