Threadripper PRO İş İstasyonu ProMagix HD150 Yorum Yap

Threadripper PRO İş İstasyonu ProMagix HD150

 

Threadripper PRO’nun avantajları nelerdir?

Threadripper’ın TRX40 sürümü gibi, WRX80 PRO sürümü de öncelikle hesaplamalı akışkanlar dinamiği, profesyonel video düzenleme veya görsel efektler gibi çok iş parçacıklı uygulamalar için tasarlanmış bir iş istasyonu platformudur. Her ikisi de 64 çekirdeğe ve 128 iş parçacığına kadar CPU gücüne sahiptir, ancak PRO sürümlerin sunduğu bazı önemli avantajlar vardır:

 

Daha Yüksek Bellek Bant Genişliği ve Bellek Yoğunluğu – PRO, standart sürüm artı ECC RAM için tam destek ile 256 GB’a karşı 2 TB’a kadar toplam RAM’i destekler.

128 PCIe Gen4 Şeritleri – 64’ten 128’e kadar PCIe şeritleri için maksimum sayıyı ikiye katlamak, gelecekte iş istasyonunuzu genişletme seçenekleri için kanıtlıyor

AMD PRO Teknolojileri – Threadripper PRO, HD150’yi güçlü olduğu kadar güvenli kılmak için daha önce piyasaya sürülen Ryzen PRO işlemcilerle aynı şifreleme ve dağıtım özellikleriyle birlikte gelir.

 

Threadripper PRO kimler içindir?

Bir PRO iş istasyonunun kullanım durumu oldukça geniştir, ancak esasen PRO Teknolojilerinin avantajlı olduğu veya 256GB+ RAM’in gerekli olduğu bir kurumsal ortamda kullanılacak bir sisteme ihtiyaç duyan herkes fayda görecektir. Buna Mimari, Petrol/Gaz, Makine Öğrenimi, VFX, bilimsel araştırma, simülasyonlar ve daha pek çok sektör dahildir. Threadripper PRO’nun iş akışını nasıl iyileştirebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bazı kanala özel iş akışlarına yönelik bu bağlantılara göz atın.

 

Kıyaslamalar

Cinebench, çok iş parçacıklı işlemcilerden yararlanmak için tasarlanmış CPU yoğun bir kıyaslamadır. Bu platformun sunduğu performans avantajlarını gerçekten göstermek için tam bir test verisi seti üzerinde hala çalışıyoruz, ancak bu puanlar size bir fikir vermeli.

Bu ekran görüntüsünden, 32 çekirdekli PRO 3975W’nin 2. nesil Threadripper’ı %35 oranında geride bıraktığını ve Intel i9-10980X’in puanlarını neredeyse iki katına çıkardığını göreceksiniz – ve bu, bu ürün grubundaki yalnızca orta düzey seçenek! Çok iş parçacıklı iş akışları için bu tür bir performans avantajı, üretkenlik için mutlak bir nimettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı