Ucuz Oyun Bilgisayarları İyi Bir Değer mi? Yorum Yap

Ucuz Oyun Bilgisayarları İyi Bir Değer mi?

Oyun bilgisayarları, istediğiniz bileşenlere bağlı olarak pahalı olabilir. Neyse ki, biraz daha uygun fiyatlı önceden oluşturulmuş çeşitli seçenekler var. Ama daha ucuz oyun bilgisayarları buna değer mi?

Ucuz PC’lerin Avantajları

Daha ucuz oyun bilgisayarlarının birincil yararı, şaşırtıcı olmayan bir şekilde maliyettir. Çoğu insan, karşılayabilecekleri en güçlü bilgisayarı satın alır, ancak gerçekte neye ihtiyaç duyduklarını veya kullanacaklarını hesaba katmazlar.

 

Örneğin, yalnızca 1080p/60fps’de Apex Legends gibi üçlü A oyunu oynamayı planlıyorsanız, gerçekten bir i9-9900k ve 2080ti’ye ihtiyacınız var mı?

 

Tabii ki hayır, orta seviye bileşenlere sahip daha uygun fiyatlı bir sistem amacınıza gayet iyi hizmet edecektir.

 

Daha ucuz ama iyi yapılandırılmış bir sistemle yola çıkmak da size büyümek için alan sağlar. Şimdi daha ucuz bir sistem satın alabilir ve bileşenlerinizi gelecekte gerektiği gibi yükseltebilirsiniz

 

Ucuz PC’lerin Dezavantajları

Bir bütçe sistemi satın almanın bazı belirgin avantajları vardır, ancak bazı dezavantajları da vardır.

 

Yükseltme Yolu/Uyumluluk

Daha ucuz bir sistem için alışveriş yaparken bazılarının daha eski bileşenlere sahip olduğunu fark edebilirsiniz. Hala istenen performansı alıyorsanız, bu mutlaka kötü bir şey değildir. Yine de yükseltilebilirliği etkileyebilir.

 

Örneğin eski nesil bir anakarta sahip bir sistem satın alırsanız, bir sonraki yıl çıkacak en yeni CPU’yu ekleyemeyebilirsiniz.

Performans ve Hız Aşırtma

Daha düşük maliyetli bir sistem tipik olarak üst düzey performans sunmaz. Bu sistemler tipik olarak orta sınıf oyun donanımları için tamamen iyi olan ancak hız aşırtma potansiyelini sınırlayabilen hava soğutmasına dayanır.

Bileşen Seçimi

Ucuz bir oyun bilgisayarı satın alıyorsanız, bileşen kalitesi konusunda rahat olduğunuzdan emin olun.

 

Bazı üreticiler güç kaynakları, soğutucular ve anakartlar gibi parçalardan tasarruf edecek. Hala paranızın karşılığını aldığınızdan emin olun.

 

Genel olarak daha ucuz bir oyun bilgisayarı satın almak, bütçesi kısıtlı oyuncular için harika bir seçenektir. Bakmakta olduğunuz sistemin oyunlarınızı ve ayarlarınızı önceden idare edebildiğinden emin olun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı