yazilim-bilgisayar-muhendisligi-icin-laptop-tavsiyeleri

Yazılım-Bilgisayar Mühendisliği İçin Laptop Tavsiyeleri Yorum Yap

Yazılım-Bilgisayar Mühendisliği İçin Laptop Tavsiyeleri:

Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Bu gün sizler ile Yazılım-Bilgisayar Mühendisliği İçin Laptop Tavsiyeleri yapacağım. Sizlere hangi laptopun daha iyi özellik ve performans vereceğini sizlere açık edeceğim. Şimdi sizlerin de daha fazla vaktini almadan yazımıza geçelim.

Hp 15 Dw2009nt

İntel core i5 bir işlemci kullanan bu bilgisayarımız da 8 gb ram ve 512 gb ssd kullanıyor. Kullanım ve tasarım için gayet başarılı hp bir laptop. Ekran kartı olarak mx 330 bir ekran kartı kullanılıyor. Çok güçlü bir ekran kartı değil fakat iş görecektir. Ekran olarak da full hd bir ekran kullanılıyor.

Lenovo Think pad 15

İntel core i7

bir işlemci kullanılıyor. 8 gb ram kullanılmış fakat bir slot boş isterseniz ekleme yapabilirsiniz. Bu bilgisayarımız da depolama olarak da 256 gb ssd bulunuyor. İşletim sistemi olarak da freedos kullanılmış kurulu gelmiyor. Bence kurulu gelmemesi daha iyi çünkü 10 dakikalık bir işlem için 300-400 tl vermek saçma. Ekran olarak standart boyutların altın da bir ekran fakat alabilirsiniz bu laptopu tavsiye ederim.

Dell inspiron 5490

Bu laptop da intel core i7 işlemci bulunuyor. 8 gb ram kullanılıyor fakat siz isterseniz bunu arttırabilirsiniz. Ekran kartı olarak da mx230 kullanılmış. Ekran olarak da 14′ bir ekran bulunuyor.

Lenovo Ln Think book

İntel core i7 bir işlemci bulunuyor. Bunun yanın da 8 gb ram ve 256 gb ssd kullanılmış. Ekran olarak da 13.3′ bir ekran bulunuyor. Bu laptopu aldığınızda bir adet de monitör almanızı öneririm. İşletim sistemi kurulu olarak gelmiyor bu sorunu bir türlü halletmeniz gerekiyor.

Hp pavilion V 15 Ada

Amd ryzen 3 bir işlemci kullanılmış. Ram kapasitesi olarak da 8 gb ram bulunuyor. 256 gb ssd kullanılmış ayrıca. İşletim sistemi olarak da freedos kullanılmış. Ekran boyutu olarak da standart laptop ekranı kullanılmış. Ekran da standart olarak full hd bir ekran bulunuyor.

Bunun yanı sıra yeni oluşturduğum bir diğer site olan digimasa da sizleri bekliyorum değerli dostlarım. Bir diğer yazıda görüşmek üzere değerli dostlarım kendinize iyi bakın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı