yazilima-hangi-bilgisayarla-baslayalim-nelere-dikkat-edelim

Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? – Nelere dikkat edelim? Yorum Yap

İçindekiler

Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?

Herkese merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? başlıklı konumuzla karşınızdayız. Sizlere yazılım nedir? yazılımcılar kimdir? Bu gibi soruların cevabını vereceğiz. İlk olarak yazılımcılar alt başlıklara ayrılır. Buna örnek vermek gerekirse:

  1. Web uygulama geliştirenler
  2. Oyun geliştirenler
  3. Robot geliştirenler
  4. Mobil uygulama geliştirenler

Bu saydıklarımız arasında en popüler olan web uygulama geliştirme işlemlerini yapan yazılımcılardır. Çünkü bu işlem çok basit bir işlem olmakla bütün bilgisayarlarla da yapılabilir. Eğer giriş seviyesinde web işleri ile uğraşacağım diyorsanız 4 çekirdekli , 8 gb ram kapasiteli bir laptop tavsiye ediyoruz. Bunların yanı sıra Web siteye dair her şeyi yapacağım diyorsanız en az 16 gb ram, 8 çekirdek ve mutlaka ssd içeren bir pc tercih etmeniz lazım.

Mobil uygulama yapmak veya üretilmiş bir uygulamayı geliştirmek istiyorsanız da Bu verdiğim özelliklerin biraz daha yüksek sekmentte olanlarını tercih etmelisiniz çünkü; Mobil uygulama geliştirmek web site yapmaktan çok daha zor ve ağır bir işlem bu yüzden daha iyi sistemler tercih etmeniz lazım.

Bunların yanı sıra sizin de merak ettiğiniz bir işlem olan oyun geliştirme için daha yüksek özellikli bir bilgisayar kullanmamız gerekiyor. Hatta güzel bir ekran kartı grafik tasarlamak için de güzel bir işlemci gerecek bu şekilde iyi özelliklere sahip olması gerekiyor. Çok sorulan bir diğer soru ise macbook mu yoksa başka bir pc tercih etmek mi? Bu sorunun cevabı bana soracak olursanız macbook çünkü diğer yazılımları incelemek için daha iyi olacaktır. Bu sorunun da cevabını vermiş olduk.

Nelere dikkat edelim?

Örneğin Web geliştiriyor ve kod yazıyorsak bir veya birden fazla monitöre ihtiyacımız olacaktır. Hatta bunların yanı sıra yazacağımız kodlar aşağı doğru uzantılı olacağı için dik bir monitör de kullanmak bizim için çok avantajlı olacaktır. Eğer mobil uygulama geliştiriyorsanız birden fazla mobil cihazda test etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. İlk olarak monitör tam karşımızda olmalı ve mause klavyemiz bize uygun olmalı ve bunlara önem göstermeliyiz. Bunların yanı sıra bir diğer sitemiz olan digimasa gidip bu gibi başka bilgilere ulaşabailirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı