Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?

Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? Yorum Yap

Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?

Herkese merhabalar arkadaşlar. Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Bu gün sizler başlıktan da anlayacağınız gibi Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? konumuz ile karşınızdayım. Sizlere yazılıma hangi bilgisayarlar ile başlamalısınız veya nelere dikkat etmeliyiz bunları tartışacağız. Şimdi sizlerin de daha fazla vaktini almadan yazıma geçebilirim.

Yazılımcılar aslın da kendi araların da 3 e ayrılıyor. Web uygulama geliştirenler, oyun geliştirenler, mobil uygulama geliştirenler gibi yazılımcılar var. Bunların en popüleri web uygulama geliştirenler oluyor. Çünkü yapımı basit ve sizler için daha az zahmetli. Artık profesyonel şekil de yazılım işleri yapmak istiyorsanız en az sekiz çekirdekli işlemciler kullanmanız gerekiyor. Uygulama geliştiren yazılımcılar ise hem android hem de ios için uygulama geliştiriyorsanız; iki cihazı da deneyimlemelisiniz. Eğer oyun geliştirme gibi daha ağır yazılımlar gerçekleştirecekseniz işlemciniz çok güçlü olmalı ve bildiğiniz gibi oyunu oyu yapan şey grafikleri olduğu için iyi bir grafik işlemcisi lazım. Hatta bunların yanın da en az 8 gb ram kullanmalısınız.

Mac mi yoksa ios mu diye soracak olursanız; hem yazılım hem de bu gibi işlemler için mac daha iyi. Mac book tercih etmenizi tavsiye ederim. Windows cihazlar ile de yapabilirsiniz fakat ben ios işletim sistemi öneriyorum, seçim sizlere kalmış değerli dostlarım. Bazı gereksinimler de windows da iyi olabilir bu sizin seçiminize kalmış.

Donanım olarak da monitör tercihi bence çok önemli çünkü; sizler kodlama yazarken biliyorsunuz ki enine doğru değil dikine doğru yazılar akıyor. Bu yüzden sizlere ya iki tane monitör almanızı veya bir adet dik monitör almanız lazım. Dediklerim sayesin de sizler daha rahat çalışmalar yapabilirsiniz. Yazılım yaparken de yazarken de rahat olmanız lazım çünkü bazen 1-2 saat masa başında kalacaksınız bu yüzden ergonomik olarak da rahat bir tercih yapmalısınız. Yazılımcılara bir tavsiyem de kahvenizi eksik etmeyin çünkü yazılımcı olacaksanız her gece sizlere çok uzun sürecektir.

Bunların yanı sıra benim oluşturduğum bir diğer sitemize sizleri de bekliyorum değerli dostlarım digimas buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı